Pływanie w cenie

W tym tygodniu w chełmskim aquparku rusza „Akademia Pływania” dla dzieci i młodzieży. Zajęcia tanie nie są, ale ceny nie odbiegają od tych w okolicznych pływalniach. Alternatywą mają być lekcje pływania w ramach wychowania fizycznego. – W najbliższym czasie porozumiemy się w tej sprawie z ratuszem i szkołami – zapewnia Zbigniew Mazurek, prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich.

Gdy niecałe trzy miesiące temu otwarto chełmski aquapark, od razu posypały się pytania od rodziców o to, kiedy ruszą zorganizowane zajęcia nauki pływania dla dzieci i młodzieży. Pracownicy obiektu opracowali regulamin „Akademii Pływania” i ogłosili nabór. Zajęcia rozpoczynają się w tym tygodniu. Chętnych było około 150 osób. Nauka pływania z instruktorem, skierowana do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, prowadzona będzie w kilkunastu 10-osobowych grupach. Najmłodsza to grupa „Maluchów” dla 5 i 6-latków. Opłata, jak na chełmskie warunki, mała nie jest – 160 zł za miesiąc (zajęcia 2 razy w tygodniu). Cena zbliżona jest jednak do tych, które obowiązują w innych tego typu obiektach w okolicy.
– „Akademia Pływania” to komercyjna oferta – mówi Zbigniew Mazurek, prezes Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich w Chełmie. – Zajęcia będą odbywały się popołudniami. To oferta dla młodzieży szkolnej, która rozpoczyna swoją przygodę z pływaniem. Opłaty chcieliśmy dostosować do naszych warunków. Celny są zbliżone do tych, które obowiązują w innych tego typu obiektach w okolicy.
Nie wszystkich stać na opłacenie zajęć w ramach „Akademii Pływania”. Alternatywą, na którą czeka wielu rodziców, może być nauka pływania w ramach szkolnych lekcji wychowania fizycznego. Dotąd chełmski aquapark nie zawarł w tej sprawie współpracy z żadną chełmską szkołą. Ale ponoć to kwestia czasu. Dyrekcja obiektu zapewnia, że już nad tym pracuje.
– Do 20 lutego br. planujemy porozumieć się z ratuszem oraz szkołami w tej kwestii – mówi dyrektor Mazurek. – Zależy nam na tym, aby nasze baseny zapełnione były młodzieżą szkolną w godzinach 9.00 – 14.00 i aby uczniowie mogli w ramach lekcji w-f uczyć się pływania.
Mirosław Czech, dyrektor chełmskiego aquparku, także potwierdza, że jest otwarty na współpracę ze szkołami.
– Chełmski Park Wodny działa od niedawna, a wszystko wymaga czasu – mówi dyrektor Czech. – Chcemy podjąć współpracę ze szkołami, aby jak najwięcej młodzieży mogło uczyć się pływać. (mo)