Po 600 zł na etat

Na Dzień Samorządowca urzędnicy chełmskiego magistratu dostaną nagrody finansowe. Prezydent Agata Fisz przyznała 600 zł każdemu pracownikowi zatrudnionemu na pełny etat. Po odliczeniu podatku i składek na ZUS każdy otrzyma po około 420 zł.

Prezydent Agata Fisz magistrackich urzędników nie rozpieszcza. Nagród finansowych za często nie przyznaje, ale głównie z przyczyn ekonomicznych. Potrzeb w mieście nie brakuje, a ponieważ budżet nie jest z gumy, na dodatkowe bonusy dla urzędników zawsze brakuje pieniędzy. Ostatnia regulacja płac w urzędzie miała miejsce przed rokiem.

Agata Fisz od kilku lat przyznaje jednak nagrody z okazji Dnia Samorządowca, który przypada na 27 maja. Nie inaczej było też w tym roku. Każdy urzędnik zatrudniony na pełny etat dostanie 600 zł brutto, czyli około 420 zł netto. Nagrody tej wysokości otrzymają również wszyscy dyrektorzy wydziałów, skarbnik miasta, sekretarz urzędu oraz wiceprezydent. Nie dostanie jej natomiast sama Agata Fisz. Zgodnie z przepisami prezydentowi miasta przysługują miesięczne wynagrodzenie oraz trzynasta pensja, uchwalane przez radę miasta. Magistrat na wypłatę nagród wyda około 160 000 zł. W urzędzie obecnie pracuje 299 osób na 295 etatach (kilku urzędników ma niepełne etaty). (s)