Po chaszczach nie będzie śladu

W ubiegły piątek, 8 lutego, lubelski ratusz ogłosił przetarg na budowę ogrodzonego i oświetlonego placu zabaw przy ulicy Szwoleżerów. Mieszkańcy zabiegali o to od trzech lat.


Inwestycja na os. Błonie to kontynuacja projektu Kolorowe Miejsce Spotkań, który został sfinansowany w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego. Na plac do zabawy i rekreacji zostanie zagospodarowany zarośnięty chwastami teren pomiędzy blokami przy ulicy Szwoleżerów 5 i 9. W sąsiedztwie znajduje się osiem bloków należących do pięciu wspólnot, których mieszkańcy narzekali na brak miejsca, w którym mogliby się spotykać z sąsiadami, a dzieci mogłyby się bezpiecznie bawić.

Ich starania wsparła radna Monika Orzechowska, która wystąpiła do ratusza o korektę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego i zmianę zapisu „terenu pod zabudowę mieszkaniową” na „teren zielony”, co umożliwiło powstanie Kolorowego Miejsca Spotkań.

Ogłoszony przez ratusz przetarg zakłada nie tylko budowę placu zabaw, ale również jego oświetlenie, ogrodzenie i objęcie monitoringiem. Na wykonanie zamówienia zwycięzca przetargu będzie miał 5 miesięcy. Na oferty ratusz czeka do 25 lutego br.
Emilia Kalwińska