Po co akademia, gdy epidemia?

– W „Trójce”, gdzie uczy się mój wnuk, planują akademię z okazji Dnia Nauczyciela. Lepiej sobie darować takie grupowe spotkanie w sytuacji, gdy z dnia na dzień przybywa zakażonych – mówi nasza Czytelniczka.

W całym kraju, ale i w Chełmie przybywa placówek oświatowych, w których ze względu na Covid-19 trzeba było wdrożyć zdalne nauczanie. Niemal każdego dnia odnotowywane są kolejne rekordy zakażeń, a obawy rosną. Zwłaszcza seniorzy powinni na siebie uważać i właśnie chełmska seniorka zadzwoniła do redakcji „Nowego Tygodnia” z prośbą o interwencję. Chodziło jej o Szkołę Podstawową nr 3 w Chełmie, ale podobne sygnały dotyczą także innych szkół.

– Jestem babcią ucznia z „Trójki” i ostatnio dowiedziałam się, że w szkole tej organizują akademię z okazji Dnia Nauczyciela – mówi chełmianka. – Przygotowania trwają, uczniowie mają występować w sali, a ja myślę, że lepiej zrezygnować z tej uroczystości. Nie jest to dobry moment na grupowe spotkania, skoro koronawirus rozprzestrzenia się tak szybko. Gdyby ktoś na takim spotkaniu się zakaził, to przecież konsekwencje dotykają potem tak wielu osób: nauczycieli, uczniów i ich rodzin, w których są także osoby starsze, schorowane, w grupie ryzyka. Myślę, że nauczyciele też woleliby w ten dzień sobie po prostu odpocząć.

Jolanta Konopko, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Chełmie, potwierdza, że akademia jest planowana, ale – jak mówi – ma ona wymiar symboliczny. 14 października br. ma być w „Trójce” dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

– W akademii wezmą udział przedstawiciele klas IV-VIII. To kilkunastu uczniów, za zgodą ich rodziców – mówiła w środę dyrektor Konopko. – Poza tym, w tej krótkiej, symbolicznej uroczystości w dużej sali gimnastycznej uczestniczyć będą tylko nauczyciele. Będzie ona przebiegała w reżimie sanitarnym, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. U nas to będzie dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Obserwujemy cały czas sytuację epidemiczną. Na razie zamiar organizacji uroczystość jest aktualny i mam nadzieję, że sytuacja na to pozwoli, ale przecież ona zmienia się z godziny na godzinę. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here