Po co czekać z drobnym remontem?

Rodzice uczniów oraz w ich imieniu radni apelowali o obniżenie krawężników przy Szkole Podstawowej nr 43 na przejściach na ul. Śliwińskiego i Szpinalskiego na Czechowie.

– Takie wysokie krawężniki to skandal, biorąc pod uwagę, że nasza szkoła już od przeszło dwudziestu lat jest placówką integracyjną i chodzą do niej także dzieci niepełnosprawne – mówi pan Krystian, ojciec jednego z uczniów.

Kilkukrotnie poruszaliśmy ten problem na naszych łamach. Niestety, krawężników nie obniżono. Oburzony takim obrotem sprawy jest Stanisław Brzozowski, radny miejski. – „Są to prace niewielkie i można je sprawnie zrealizować w ramach tzw. bieżącego utrzymania. Za niedopuszczalne należy uznać stanowisko ZDiM, wskazujące że prace te będą możliwe do wykonania dopiero podczas przebudowy ulicy. Proszę o zadbanie o bezpieczeństwo dzieci w rejonie tej szkoły” – napisał do prezydenta w swojej interpelacji.

W odpowiedzi lubelski ratusz podtrzymał jednak swoje wcześniejsze stanowisko. – Wskazane odcinki dróg zostały zakwalifikowane do przebudowy, co wymaga zabezpieczenia środków w budżecie miasta. W ramach przebudowy zostanie m.in. wykonana korekta istniejących ciągów pieszych – przekazał Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.

Sprawa nie jest jednak przesądzona. – Sprawdzimy jeszcze raz to miejsce i wkrótce przekażemy aktualne stanowisko w tym temacie – poinformował Grzegorz Jędrek z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Marek Kościuk