Po książki do…parafii

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Świdnik (24 czerwca) radni nie tylko udzielili burmistrzowi Waldemarowi Jaksonowi wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok (o czy pisaliśmy w poprzednim numerze), ale podjęli również kilka innych uchwał.


Jedna z nich dotyczyła wyrażenia zgody na połączenie w jedną filii nr 3 i nr 4 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej i ulokowanie jej w budynku przy ul. Kosynierów 6, należącym do parafii pw. Chrystusa Odkupiciela. Do tej pory jedna z filii działała w SP nr 3, gdzie ulokowane zostanie centrum usług wspólnych dla szkół, a druga w szpitalu, gdzie powstaje ZOL.

Przy okazji tego głosowania radny Robert Syryjczyk (klub KO) pytał, ile miasto będzie kosztować wynajęcie nowych pomieszczeń.

– Koszt będzie taki sam, jaki ponosiliśmy wynajmując pomieszczenia w szkole, czyli 500 zł, ale powierzchnia będzie znacznie większa – podkreślał Piotr Jankowski, dyrektor MPBP.

Z kolei radny Stanisław Skrok (również klub KO) na sesji dziękował za upamiętnienie kadeta szkoły pilotów w Świdniku, Stanisława Lisika, który prywatnie był jego wujkiem.

– Tablica jest już wykonana, a termin jej odsłonięcia zaplanowany. Szczególne podziękowania należą się Kazimierzowi Bachankowi, który nadał kształt realizacji tego przedsięwzięcia i Kazimierzowi Patrzale, który zajął się logistyką – mówił radny Skrok.

Natomiast wiceprzewodniczący rady Janusz Królik (klub radnych burmistrza) pytał o możliwość przywrócenia zlikwidowanego przed dwoma laty przejścia przy ul. Racławickiej i ustawienia wzdłuż niej ławek, o co proszą mieszkańcy.

Zrobią więcej

Na sesji przyjęto również zmiany w budżecie, dzięki którym do planu finansowego wprowadzone zostaną nowe zadania inwestycyjne.

Są to między innymi modernizacja tzw. bocznej Maczka koło sklepu „Biedronka”, modernizacja ul. Pionierskiej, drugi etap utwardzania gruntówek, modernizacja parkingu przy ul. Witosa i parkingu przy ul. Hallera, nowe sauny w Parku Avia, ogrodzenie boiska treningowego Avii Świdnik, przebudowa Turystycznej, modernizacja ul. Głowackiego, budowa placu parkingowego przy targu i poprawa bezpieczeństwa na przejściach na ul. Niepodległości. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here