Po pijaku przekroczył prędkość

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 39-letni mieszkaniec gminy Łęczna, który wsiadł za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez patrol włodawskiej drogówki, ponieważ przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Jak się okazało, miał w organizmie niemal 2 promile.

W sobotę (28 września) policjanci ruchu drogowego z włodawskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Fiata, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 29 km/h. – W trakcie rozmowy mundurowi wyczuli woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło, że kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 39-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tys. zł kary grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 15 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie – wylicza Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie. (b)