Po pijaku staranował barierki

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 28-letni mieszkaniec Włodawy, który wsiadł za kółko pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Mężczyzna wjechał w barierki oddzielające jezdnię od chodnika.

W niedzielne popołudnie (27 października) dyżurny włodawskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym na rondzie przy dawnym dworcu PKS. – Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Volkswagenem Golfem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na pięć przęseł rozdzielających drogę od chodnika – mówi Kinga Zamojska-Prystupa z KPP we Włodawie.

– W trakcie rozmowy z kierującym funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów potwierdziło, że kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 28-latkowi zatrzymano prawo jazdy.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenia – wylicza pani rzecznik. (b)