Po pijaku wjechał w auto

Za niestosowanie się do wyroku sądu, jazdę na tzw. podwójnym gazie oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie 30-letni mieszkaniec gm. Mełgiew.

W miniony czwartek, ok. godz. 18.30, policjanci świdnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Janówek znajduje się kierowca nissana, który chwilę wcześniej brał udział w zdarzeniu drogowym na terenie Świdnika Dużego (powiat lubelski). Kierowca nissana w trakcie wymijania miał nagle zjechać na przeciwległy pas i zderzyć się z jadącym z naprzeciwka citroenem, a następnie uciec z miejsca zdarzenia. – Policjanci wylegitymowali zatrzymanego kierowcę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gm. Mełgiew. Był w stanie nietrzeźwości. Alkomat wskazał ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, sprawdzając posiadane przez 30-latka dokumenty, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ma wydany przez sąd dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych – informuje kom. Magdalena Szczepanowska z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Teraz 30-latek odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i tym samym niestosowanie się do wyroku. Dodatkowo będzie odpowiadał także za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. (opr. w)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here