Po starym placu nikt nie będzie płakał

Przy ulicy Kopernika w Świdniku, w miejscu starego, powstanie nowy plac zabaw. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku, a najpóźniej wiosną najmłodsi mieszkańcy będą mogli już z niego korzystać. Za projekt i wykonanie placu miasto zapłaci ponad 200 tys. zł.

Do przetargu na budowę nowego placu zabaw przy ul. Kopernika zgłosiło się aż sześć firm i większość ich ofert mieściła się w kwocie 300 tys. zł, którą Urząd Miasta przeznaczył na to zadanie. Spółka Educarium z Bydgoszczy zaproponowała kwotę 299,9 tys. zł, Apis Polska z Jarosławia – 274 tys. zł, Active Line Marcin Taczalski z Lublina – 506 tys. zł, Fior z Wrocławia – 279 tys. zł, Alicja Pastuszuk – Ogrody Floks z Motycza – 297 tys. zł, a Simba M. Ćwirzeń, W. Gęsicki z Zemborzyc Tereszyńskich – 217 tys. zł i to ta oferta została wybrana.

Nowy plac powstanie w miejscu starego. Jak tłumaczą urzędnicy jego stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia, stąd decyzja, by zamiast remontować, wykonać go od nowa.

– Jeśli pogoda będzie sprzyjać, uda się to wykonać do końca roku. Taka przebudowa czeka również plac zabaw przy ul. Środkowej – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika.

Plac przy Kopernika będzie miał 0,07 ha powierzchni. Znajdą się tu urządzenia do wspinaczki, zjeżdżalnie, drabinki, tunel, domek na palach, trampolina i huśtawki. Będą też cztery nowe ławki i dwie śmietniczki, a całość zostanie ogrodzona. Dopełnieniem placu będą nasadzenia. Pojawią się też edukacyjne tabliczki z nazwami roślin i domek dla owadów. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here