Pobiegli dla 10-letniego Oskara

W Lublin Business Run 2019 udział wzięło aż 118 sztafet. Najszybciej trasę wiodąca ulicami w centrum miasta pokonała drużyna: lubelskibiegacz.pl TEAM 1. Na drugim miejscu znaleźli się reprezentanci lubelskibiegacz.pl TEAM 2, a na trzecim Night Hawks – Nocne Jastrzębie

118 drużyn wzięło udział w trzeciej edycji charytatywnej sztafety Lublin Business Run. Łącznie w lubelskiej edycji biegu udało się zebrać aż 51 378 zł, z opłat startowych uczestników biegu (43 848 zł), a także samodzielnych wpłat darczyńców w ramach akcji „Pomagam Bardziej” (7 530 zł). Z tej puli zostanie przekazana niezbędna kwota potrzebna do zakupu protezy nogi dla Oskara Wojciechowskiego, tegorocznego beneficjenta, który w dniu biegu świętował swoje 10. urodziny.

Największa charytatywna sztafeta w kraju, Poland Business Run, wystartowała w dziewięciu miastach w Polsce, w Lublinie już po raz trzeci.

Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2019 był Oskar Wojciechowski. Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych i musiał przejść ciężkie operacje, a w wieku 2 lat również amputację lewej nóżki do wysokości kolana. Mimo że wiele przeszedł, jest bardzo radosnym dzieckiem. Uczęszcza do szkoły podstawowej i lubi spędzać czas ze swoimi kolegami, stara się być aktywny ruchowo.

W związku z tym, że chłopiec rośnie, wymiana protezy jest nieunikniona. Dzięki biegaczom oraz darczyńcom akcji „Pomagam Bardziej” Oskar dostanie nową protezę, która umożliwi mu samodzielne poruszanie się, zabawę z rówieśnikami i jazdę na rowerze.

– Nie lubię siedzieć w miejscu. Cały czas muszę coś robić – biegać, skakać, jeździć rowerem. Nowa proteza na pewno pomoże mi, żebym robił to jeszcze szybciej i sprawniej – powiedział Oskar Wojciechowski, beneficjent biegu Lublin Business Run 2019.

Oprócz sportowych emocji i wyzwań Lublin Business Run miał wyjątkowy charakter jeszcze z jednego powodu. W dniu biegu Oskar świętował swoje 10. urodziny, dlatego podczas wydarzenia nie mogło zabraknąć tortu, życzeń i wspólnie odśpiewanego „Sto lat” przez biegaczy biorących udział w wydarzeniu.

Najszybciej sztafetę przemierzyła drużyna: lubelskibiegacz.pl TEAM 1. Na drugim miejscu znaleźli się: lubelskibiegacz.pl TEAM 2, a na trzecim: Night Hawks – Nocne Jastrzębie.

W biegu udział brała także mama Oskara, która razem ze znajomymi włączyła się w wydarzenie. Na ostatniej prostej dołączył do nich Oskar, który w ten sposób chciał także podziękować wszystkim, którzy pobiegli dla niego w tym biegu.

– Myślę, że bieg Lublin Business Run na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń sportowych naszego miasta, o czym świadczy duża liczba zawodników, która rośnie z roku na rok. To wspaniałe, że mamy tylu chętnych biegaczy, którzy potrafili się zmobilizować i wykorzystać swoją pasję, aby pomóc bezinteresownie drugiej osobie.

Dziękujemy za udział w biegu i zaangażowanie – mówi Aleksander Batorski, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, które było organizatorem i koordynatorem lokalnym wydarzenia. MAG