Pobiegli Tropem Wilczym

Około 200 osób wzięło udział w Biegu Tropem Wilczym, zorganizowanym przez Chełmskie Towarzystwo Samorządowe, pod honorowym patronatem europosłanki Beaty Mazurek. W organizację biegu były zaangażowane m.in.: województwo lubelskie z członkiem zarządu Zdzisławem Szwedem na czele, miasto Chełm oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie.

Uczestnicy rywalizowali na dwóch dystansach, 1 963 m i 5 600 m. Sygnał do startu dał Zdzisław Szwed. W biegu „krótszym” w rywalizacji panów triumfował Jacek Bazela z Chełma, który uzyskał czas 5,33 min. Drugie miejsce zajął Dawid Jaruga z Rejowca Fabrycznego, z czasem 5,41 min. Trzeci na mecie zameldował się Arkadiusz Skowron z Chełm – 5,45 min. Zmagania pań wygrała 14-letnia Julia Gęba z Chełma – 6,14 min. Drugie miejsce przypadło Agnieszce Nowak z Chełma – 6,28 min., a trzecia była Emilia Weremczuk ze Stawu – 7,07 min. Bieg na dystansie 5,6 km zakończył się wygraną Łukasza Nestorowicza ze Stańkowa. Zwycięzca uzyskał czas 18,21 min. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Łoiński z Krasnegostawu – 21,48 min., a trzeci był Krzysztof Wyrostek z Chełma – 21,51 min. W rywalizacji pań zwyciężyła Mariola Urbańczyk z Fajsławic – 25,04 min., druga była Monika Korzeniowska z Pawłowa – 25,50 min., a trzecie – Weronika Michalska z Czułczyc – 27,05 min. (d)