Pobiegli w piżamach dla chorych dzieci

Pierwszy Ogólnopolski Charytatywny Bieg w Piżamach w Lublinie

W Świdniku, Lublinie i innych miastach naszego regionu odbył się Pierwszy Ogólnopolski Charytatywny Bieg w Piżamach. Pieniądze zebrane z wpisowego zostaną przeznaczone m.in. na zakup pomp infuzyjnych na Oddział Onkologii, Hematologii i Transplantologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.


Dlaczego w piżamach? – Ponieważ to w nich dzieci chore na nowotwory spędzają najwięcej czasu, piżama jest dla nich codziennością. To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Chcemy okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę sportowych ciuchów w piżamy – wyjaśnia Natalia Voytsel, prezes fundacji „Gdy liczy się Czas”, organizatorka imprezy, prywatnie mama dziecka po chorobie nowotworowej.

Każdy z uczestników biegu musiał uiścić wpisowe w wysokości 30 zł. I w Świdniku, i w Lublinie chętnych nie brakowało – sobotni bieg w Ogrodzie Saskim zgromadził prawie setkę uczestników. Uczestnicy wrzucali również datki do puszek. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup pomp infuzyjnych potrzebnych na ww. oddziale, a także na Ośrodek Rehabilitacji dla dzieci po leczeniu przeciwnowotworowym. – Pompa infuzyjna to urządzenie do precyzyjnego podawania leków, a praktycznie wszystkie leki stosowane w leczeniu chorób nowotworowych u dzieci są podawane w sposób wysoce precyzyjny. Nie wyobrażam sobie, żeby to przeprowadzić bez pompy – mówi Marzena Samardakiewicz z Kliniki Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

W ramach biegu do wyboru był dystans 5 km „dla profesjonalistów”, 500 m dla wszystkich chętnych i spacer nordic walking dla osób starszych. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here