Pobili człowieka pałką

Dożyliśmy czasów, kiedy już nawet we własnym domu nie można się czuć bezpiecznie, a zwrócenie uwagi nastoletnim chuliganom może słono kosztować. Dotkliwie przekonał się o tym mieszkaniec Rejowca Fabrycznego.

(5 grudnia) W czwartek policjanci z komisariatu w Rejowcu Fabrycznym ustalili i zatrzymali dwóch miejscowych 19-latków. Obaj podejrzani są o pobicie z użyciem niebezpiecznego przedmiotu jednego z mieszkańców. Obaj przyznali się też do winy i usłyszeli zarzuty. Grozi im nawet do ośmiu lat więzienia.

– Swoje zachowanie tłumaczyli wypitym wcześniej alkoholem – mówi podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

19-latkowie, jak pospolici bandyci, z twarzami zasłoniętymi szalikami, rzucili się na człowieka i dotkliwie pobili go teleskopową pałką. Dlaczego? Bo, słysząc nocą hałas na klatce schodowej, śmiał wyjść z mieszkania i zwrócić pijanym młodziakom uwagę, żeby sobie poszli i nie zakłócali spokoju mieszkańcom bloku.

To była woda na ich młyn, bo – jak się potem okazało – chuligani celowo zachowywali się tak głośno i wulgarnie – szukali zaczepki i okazji, by zaatakować, nieważne kogo. Gdy się wyżyli, uciekli z klatki. Poszkodowany zgłosił napaść policji, a mundurowi po mniej więcej trzech tygodniach zatrzymali sprawców. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here