Pobili i okradli

Dopadli 51-latka nocą, gdy szedł drogą przez Kulik Kolonię. Pobili go i okradli. Sprawców rozboju – 29-latka z gminy Siedliszcze i 42-latka z gminy Cyców – szybko zatrzymali policjanci.

W niedzielny wieczór (13 września) z dyżurnym chełmskiej komendy skontaktował się mężczyzna, który zgłosił, że właśnie został pobity i okradziony. Do rozboju doszło w Kuliku Kolonii, a napadnięty mężczyzna to 51-letni mieszkaniec gminy Siedliszcze. Z relacji zgłaszającego wynikało, że gdy szedł drogą zaatakowało go dwóch nieznanych mężczyzn. Przytrzymali go i pobili. 51-latek zeznał, że oprócz tego oprawcy skradli mu telefon komórkowy i portfel z 200 zł oraz dowodem osobistym. Policjanci z posterunku w Siedliszczu natychmiast przystąpili do poszukiwań sprawców.

Najpierw zatrzymali w tej sprawie 29-letniego mieszkańca gminy Siedliszcze, a wkrótce potem 42-latka z gminy Cyców. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy. Młodszy ze sprawców został we wtorek doprowadzony do prokuratury, a następnie do sądu, gdzie zdecydowano o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Z kolei starszego ze sprawców doprowadzono do sądu we środę. Rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 12 lat. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here