Pociąg rozerwał ciągnik na pół

Młody kierowca ciągnika nie zdążył w porę zjechać z torów. Rozpędzony pociąg uderzył w tył maszyny i dosłownie rozerwał ją na pół. Rolnik cudem przeżył. Ciężko ranny został przetransportowany helikopterem do szpitala.

Makabryczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Polnej w Rejowcu Fabrycznym. W piątek (2 kwietnia), kilka minut przed godziną 8, pociąg osobowy relacji Chełm – Lublin zderzył się z ciągnikiem rolniczym marki Zetor. 25-letni kierowca ciągnika nie zdążył w porę zjechać z torowiska. Uderzona przez pociąg maszyna rozpadła się na pół.

– W momencie przybycia jednostek straży pożarnych poważnie ranny kierowca ciągnika znajdował się poza jego kabiną – mówi bryg. Wojciech Chudoba, z-ca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Pociągiem kursowało kilka osób. Wszyscy byli w szoku, ale nikomu nic się nie stało. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pierwszej pomocy rannemu traktorzyście. Jego stan jest poważny.

– Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany pogotowiem lotniczym ratunkowym do szpitala. Zostanie od niego zabezpieczona krew do badań. Maszynista pociągu był trzeźwy – informuje kom. Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – Teraz policjanci prowadzą postępowanie, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia – dodaje komisarz. (pc, fot. Policja)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here