Pocisk w polu, saperzy w akcji

Niewybuch na polu w Maryninie (gmina Siedliszcze). Niebezpieczne znalezisko odkrył na swoim gruncie jeden z mieszkańców gminy. Mężczyzna wezwał na miejsce policję.

– Skierowani na miejsce policjanci zabezpieczali to miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Jak się okazało, był to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów drugiej wojny światowej. Saperzy zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko i zabrali je do zniszczenia – mówi podkom.

Ewa Czyż, rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie. – To już kolejny tego typu przedmiot znaleziony w okresie wiosennym na terenie powiatu chełmskiego. Funkcjonariusze apelują o ostrożność w takich sytuacjach. Należy pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie podnosić ich, nie odkopywać, nie przemieszczać czy też manipulować przy nich.

O ich znalezieniu należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych – przypomina, jak należy postępować w sytuacji znalezienia niewypału podkomisarz. (pc)