Pod chmurką duże rodziny bez taryfy ulgowej

Mimo nie najtańszych biletów, w upalne dni chętnych do kąpieli w zewnętrznych basenach nie brakuje

Klienci świdnickich basenów zwracają uwagę, że w tym roku ceny wejściówek na baseny zewnętrzne są wyższe, niż rok czy dwa lata temu, a nie ma zniżek dla rodzin, czy większych grup, a Karta Dużej Rodziny nie jest honorowana. I pytają: dlaczego?

Przed dwoma tygodniami informowaliśmy o częściowym wyłączeniu z użytkowania basenów zewnętrznych Parku Avia. Dziś basen jest już w pełni otwarty, niestety, choć to środek lipca, w ubiegłym tygodniu pogoda nie zachęcała do kąpieli pod chmurką.

W czasie, kiedy brodzik i wanny jacuzzi zostały zamknięte, Park Avia chcąc zrekompensować klientom te niedogodności, zaproponował promocyjne ceny biletów. Świdniczanie chwalili i doceniali ten gest, ale zwracali również uwagę, że ceny, które obowiązują w tym sezonie na zewnętrznych basenach są znacząco wyższe, niż przed rokiem.

– Kiedy przychodzi się na basen całą rodziną, to ta podwyżka jest odczuwalna. Jeśli rodzice przyjdą na baseny przed godz. 16 z dwójką dzieci zapłacą w sumie 84 zł, a z trójką 102 zł. To dużo – mówili. – Owszem dla dzieci do lat 10, uczniów, studentów, emerytów, osób niepełnosprawnych są bilety ulgowe, ale nie ma żadnych specjalnych tańszych biletów, czy zniżek dla rodzin, a nawet posiadaczy Kart Dużej Rodziny.

O to dlaczego i czy Park Avia zamierza coś w tym zakresie zmienić, zapytaliśmy dyrektor Agnieszkę Nowak-Szpurę.

W odpowiedzi na naszego e-maila dyrektor przyznaje, że rzeczywiście Karty Dużej Rodzony nie są na świdnickich basenach honorowane, dlaczego nie precyzuje, ale jak zaznacza właśnie z tego powodu w ofercie uwzględniono specjalne bilety dla rodzin. Te jednak na zewnętrznych basenach nie obowiązują.

– Bilet rodzinny przysługuje rodzinie złożonej z 2 do 7 osób. Maksymalnie w grupie może być dwoje dorosłych powyżej 18 roku życia oraz dzieci, które nie ukończyły 18 lat, zawsze za okazaniem legitymacji. Zachęcamy również do zakupu Karty Klienta Parku Avia, bo to dodatkowa oszczędność. Taką kartą można płacić za wszystkie usługi w Parku Avia, w tym również za bilety rodzinne, za wyjątkiem nauki pływania i aqua fitness. Karta jest na okaziciela, więc to dodatkowa zaleta, że może z niej korzystać cała rodzina – wyjaśnia A. Nowak-Szpura.

Karta klienta działa w ten sposób, że nabywając ją otrzymujemy na niej dodatkowe środki. I tak karta za 100 zł , to 115 zł „na koncie”, karta za 200 zł – 235 zł, karta za 500 zł – 610 zł.

Posiadacze biletów rodzinnych rzeczywiście mogą liczyć na zniżki, choć nie ukrywają, że mogłyby być nieco większe i dotyczyć także basenów pod chmurką, a nie tylko tych wewnętrznych.

– Bilet rodzinny, to w zależności od rodzaju, oszczędność od 1 do 4 zł na osobie. Nie są to „oszałamiające” ulgi, ale i tak lepsze to, niż nic. Szkoda tylko, że nie pomyślano o zniżkach także na baseny zewnętrzne – mówią klienci. (w)

Ceny biletów na baseny zewnętrzne

Całodniowe: normalny – 24,00 zł, ulgowy – 18,00 zł, dzieci od 3 do 10 lat – 12,00 zł
Po godzinie 16:00: normalny – 18,00 zł, ulgowy – 12,00 zł, dzieci od 3 do 10 lat – 10,00 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here