Podatek od marzeń

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie wspólnie z wojewódzką biblioteką Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego był organizatorami XIV Wojewódzkiego Konkursu Literackiego.

Jego uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek, 6 kwietnia, w galerii biblioteki przy ulicy Narutowicza. W tym roku na konkurs nadesłano 285 prac autorstwa uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Utwory poetyckie i prozatorskie wszystkich laureatów zostały wydrukowane w tomiku pt. „Podatek od marzeń”. Myślą przewodnią tegorocznej edycji było hasło „Cisza pośród zgiełku”. Jury nagrodziło 46 autorów. (EM.K.)

Lista laureatów z Lublina:

Szkoła Podstawowa – Natalia Mantaj, Szkoła Podstawowa im. św. W. Pallottiego w Lublinie; Paweł Tudrujek i Szymon Warda ze Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie. Gimnazjum: Maja Brzozowiec i Melia Olszewska, kl. VII, Szkoła Podstawowa im. Św. Wincentego Pallottiego w Lublinie; Piotr Dulniak, kl. VII, Amelia Maciążek, kl. VII i Karolina Wołodko ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Lublinie; Wiktoria Łuć, kl. VII, Antonina Mądzik, kl. VII i Nina Trojanowska, kl. VII, ze Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. Szkoła ponadgimnazjalna i dorośli: Zbigniew Lech, Małgorzata Machnica, Solomija Mardarovych i Agnieszka Szpala z Lublina; Agata Mazurej, III Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, Natalia Rej, IX Liceum Ogólnokształcące w Lublinie; Karolina Waszak, Liceum Ogólnokształcące im. I. Paderewskiego w Lublinie.