Podium wciąż realne

Podium wciąż realne

Robert Lambert, żużlowiec lubelskiego Speed Car Motoru, 29 września, weźmie udział w czeskich Pardubicach w finałowej rundzie cyklu Eko – Dir FIM Speedway U-21 World Championship 2017.


Po niezwykle udanym starcie w poprzednich zawodach, rozegranych w niemieckim Güstrow i drugiej lokacie, 19-letni Brytyjczyk wciąż ma szanse na podium w klasyfikacji końcowej!
Robert Lambert, brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów 2016, dzięki 15 punktom zdobytym w Güstrow do trzeciego – Maxa Fricke’a, traci przed finałową rundą tylko cztery „oczka”. Szansa na doścignięcie Australijczyka jest tym większa, że tor w Pardubicach, gdzie odbędzie się finałowa runda, nie stanowi dla Lamberta żadnego problemu.
– Tor w Pardubicach jest „niezły”. Miałem okazję ścigać się na nim i zaliczyłem kilka dobrych wyników. Liczę, że uda mi się to powtórzyć i tym razem – mówi Robert Lambert. W piątkowych zawodach udział weźmie czterech Polaków: Bartosz Smektała, Maksym Drabik, Kacper Woryna i Dominik Kubera.