Podsumowali, zaplanowali

(8 października) Podsumowanie dotychczasowej działalności, plany na przyszłość oraz podziękowania i wyróżnienia – to główne tematy II Miejskiej Konferencji Senioralnej połączonej z obchodami Dnia Seniora.

Po raz kolejny liczna grupa seniorów spotkała się we Włodawskim Domu Kultury – tym razem, by wziąć udział w II Miejskiej Konferencji Senioralnej. Inicjatorzy i organizatorzy spotkania to Włodawska Rada Seniorów i burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński. O stale rosnącej randze tego wydarzenia świadczy m.in. obecność przedstawicieli władz samorządowych miasta i powiatu oraz wicemarszałka województwa Krzysztofa Grabczuka. Podsumowano działania w zakresie polityki senioralnej i przedstawiono plany. Jednak najważniejszym punktem poniedziałkowego popołudnia było uhonorowanie aktywnych seniorów i instytucji wspierających osoby starsze. Nie zabrakło również życzeń z okazji Dnia Seniora.

– Jesteście dla nas Państwo niewyczerpalnym źródłem wiedzy i doświadczenia oraz inspiracją do podejmowania kolejnych działań. Życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia i radości na co dzień – mówił burmistrz. W trakcie uroczystości doszło do drobnego incydentu. Jeden z prowadzących, Andrzej Rysz, nie udzielił głosu seniorowi – panu Wacławowi. – Każdy mógł się wypowiedzieć, tylko mi nie dano mikrofonu. Czyżby ktoś z zebranych na sali bał się usłyszeć kilka słów prawdy? – dopytywał się później starszy pan.

Konferencję zakończył występ zespołu Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy”. (pk)