Podwieczorek poetycki z Marią Sarnacką

Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie zaprasza na urodzinowy podwieczorek poetycki „Nadbużańskie inspiracje Marii Kazimiery Sarnackiej”. W programie: prezentacja dorobku twórczego Sarnackiej, promocja tomików poetyckich „W zwierciadle życia” oraz „Wiosenna poezja i proza”, okolicznościowe gratulacje i życzenia, urodzinowy poczęstunek. Wydarzenie odbędzie się 31 maja, o godz. 16, w galerii „Na Parterze” MBP.


Maria Kazimiera Sarnacka to poetka ludowa, hafciarka, koronkarka, mistrzyni kuchni regionalnej. Urodziła się 31 maja 1939 r. Dołhobrodach. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów, kiermaszów oraz przeglądów o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. W swoich utworach pisze o miłości, Bogu, pięknie przyrody, sensie życia, trudnej, lecz pięknej pracy na roli, przemijaniu oraz wartościach i tradycjach swojego regionu. Dotychczas wydała 11 tomików.

Twórczość poetki prezentowana była też w wydawnictwach zbiorowych i w prasie. W 2014 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt twórczości uhonorował Marię Kazimierę Sarnacką odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W roku 2016 została laureatką 41. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga w kategorii literatura ludowa. (a)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here