Podyskutują o lekturze

Klub Kobiet przy Bibliotece Publicznej Gminy w Hańsku zakłada Dyskusyjny Klub Książki. Dla kogo? Dla samych siebie oraz dla innych dorosłych mieszkańców gminy, którzy lubią czytać i rozmawiać o lekturze.

– Zawsze chciałam móc podzielić się z innymi wrażeniami z przeczytanej lektury – mówi Bożena Grzeszczuk, wielka zwolenniczka klubów książki. – Teraz biblioteka publiczna daje nam przestrzeń do takiej formy spędzania wolnego czasu.
W spotkaniu organizacyjnym w dniu 26 października wzięły udział: Ewa Krukowska – moderatorka DKK przy Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, która mówiła o swojej wielkiej pasji czytania, oraz Marzena Targońska z WBP w Lublinie koordynatorka DKK w wojewódzkiej książnicy.
– Spotkania w bibliotece w Hańsku będą odbywały się raz w miesiącu. O najbliższym poinformujemy mieszkańców wkrótce – mówi Wioletta Wójtowicz-Wicińska pomysłodawczyni inicjatywy i opiekunka klubu. – Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętne to, co czytają nasze dzieci, my sami. Chcemy mówić o książkach, które nam się podobają, które uznaliśmy za warte przeczytania. Dyskusyjne Kluby Książki w ciągu kilku ostatnich lat opanowały Polskę. W naszej bibliotece działa już DKK dla młodzieży, który prowadzi Agnieszka Wróbel. Otwieramy podwoje dla osób dorosłych i serdecznie zapraszamy do zgłaszania się. (gj)