Podziękowali za służbę

W poniedziałek (17 lipca) w Komendzie Miejskiej Policji w Chełmie odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policji. Wszyscy mundurowi odebrali podziękowania za codzienną służbę w policji, a najlepsi zostali dodatkowo wyróżnieni. Posypały się nagrody i awanse.

24 lipca 1919 r. powołana została Policja Państwowa, która od początku istnienia miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w kraju. Dla policjantów coroczne upamiętnienie tego wydarzenia to data szczególna – w całym roku to jedyny czas awansów, nominacji, odznaczeń i podziękowań za codzienny trud.
Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w intencji funkcjonariuszy, w bazylice pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie. Następnie, jak co roku, na placu apelowym przed budynkiem komendy odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli: komendant wojewódzki Policji w Lublinie insp. Paweł Dobrodziej oraz goście (przedstawiciele parlamentu, urzędu marszałkowskiego, władz samorządowych, służb mundurowych i innych instytucji, współpracujących na co dzień z policją).
Podczas uroczystości łącznie 80 mundurowym wręczone zostały awanse na wyższe stopnie policyjne, a najbardziej wyróżniający się w swej pracy funkcjonariusze dodatkowo otrzymali nagrody. Za trud i wytrwałość wszyscy policjanci oraz pracownicy cywilni komendy odebrali podziękowania z rąk komendanta wojewódzkiego i gości. (pc)