Podzielili się dobrą energią odnawialną

Dzięki fotowoltaice Dom Dziecka z ul. Sierocej przez 20 lat może zaoszczędzić nawet 150 tysięcy złotych

Własną elektrownię słoneczną – taki prezent od firmy Vosti otrzymał Dom Dziecka im. Janusza Korczaka przy ul. Sierocej 15 w Lublinie. Na dachu zabytkowego budynku na początku stycznia zamontowana została instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kW, dzięki której placówka sporo, bo nawet o połowę, zaoszczędzi na rachunkach za prąd!

– Zamontowanie instalacji pozwoli nam w dłuższym okresie czasu na obniżenie rachunków za prąd prawie o połowę. Budynek naszego domu ma ponad 120 lat i stale wymaga remontów, zaoszczędzone pieniądze pozwolą nam na przeprowadzenie części z nich, na odświeżanie i dekorowanie sypialni czy wyposażenie pomieszczeń rekreacyjnych dla dzieci – tak, by ten Dom stawał się dla nich jeszcze bardziej przyjazny – mówi Ewa Głowacka, dyrektor Domu Dziecka im. J. Korczaka.

– Oszczędności to także umożliwienie naszym podopiecznym wyjazdów wakacyjnych czy feryjnych, możliwości związane z rozwojem zainteresowań oraz zapewnieniem dzieciom dodatkowej pomocy w nauce w postaci korepetycji. To także tak zwykłe i prozaiczne rzeczy jak możliwość kupienia lepszych butów czy bluzy znanej firmy. Bo one, tak jak inni nastolatkowie, chcą czuć się fajnie w swoich rzeczach, wyglądać modnie i niczym się od nich nie różnić – dodaje dyr. Głowacka.

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana przez Vosti Energy, spółkę specjalizującą się w doradztwie i sprzedaży zestawów fotowoltaicznych do domów i firm, zbudowana jest z 30 sztuk modułów monokrystalicznych w technologii „Half Cut”.

– To wysokiej jakości produkt, a zastosowane w nich technologie pozwolą na wysoki współczynnik sprawności, co przełoży się na ilość wyprodukowanej energii. Żywotność instalacji przewidziana jest na okres 20 lat – przez taki okres Dom Dziecka będzie mógł czerpać bezkosztową energię ze słońca. Po zakończonym montażu Vosti zajęło się kompletem dokumentacji, zgłoszeniem instalacji do zakładu energetycznego oraz do państwowej straży pożarnej. Czynności te są konieczne, aby instalacja mogła zostać uruchomiona – mówi Artur Czarnik, kierownik techniczny w Vosti.

Firma Vosti zajęła się wszystkim – od projektu instalacji, poprzez montaż oraz dopełnienie wszelkich formalności, tak żeby pracownicy i podopieczni Domu Dziecka mogli jak najszybciej odczuć korzyści jakie daje fotowoltaika.

– W tych trudnych czasach wiele osób jeszcze bardziej niż zwykle potrzebuje pomocy. Jako Vosti chcemy pomóc jak najlepiej potrafimy, dlatego zdecydowaliśmy się podarować najbardziej potrzebującym instalację fotowoltaiczną. Fizycznie dajemy energię ze słońca, ale tak naprawdę chcemy podzielić się dobrą energią płynącą z życzliwości, serca i kontaktu z drugim człowiekiem. Czyli tym, co najbardziej dzisiaj większość z nas potrzebuje – podkreśla Przemysław Smoliński, prezes Vosti. BS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here