Podziwiali i podglądali

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w dniach od 8 do 10 lipca zorganizował XXX Jubileuszową Wystawę Zwierząt Hodowlanych, Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Sitnie.

Zwiedzający, a wśród nich silna reprezentacja naszego powiatu, mogli obejrzeć zwierzęta przywiezione przez ok. 200 hodowców oraz zapoznać się z bogatą ofertą wystawców.
Zespół Doradztwa Rolniczego we Włodawie zorganizował wyjazd na trzeci, finałowy dzień wystawy, kiedy to prezentowani byli championi poszczególnych gatunków i ras imprezie uczestniczyło niemal 50 osób z powiatu włodawskiego. Jego organizacja nie byłaby możliwa bez sponsorów i grupy przychylnych osób, którym należą się podziękowania, a są to: starosta włodawski – Andrzej Romańczuk, wójt gminy Hańsk – Marek Kopieniak, Bank Zachodni WBK oddział we Włodawie, Firma Piotrans Piotr Frończuk z Wisznic, firma Greg Grzegorz Ignatiuk z Hanny oraz Firma Produkcyjno-Handlowa Teresa i Henryk Siemiak. W organizację zaangażowały się też prawie wszystkie samorządy gminne (poza Wolą Uhruską), publikując na stronach urzędów gmin informację o organizacji wyjazdu. (pk)