Pogotowie czuwa i ćwiczy

W wielu miejscach Lublina można było spotkać uczestników eliminacji do VII Otwartych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym.
– Uczestnicy eliminacji ćwiczą w swojej codziennej pracy, a biorąc udział w zawodach, pokazują swoje wytrenowanie i przygotowanie demonstrując m.in. czas dojazdu, czy sterylność i zgodność z procedurami wykonywanych czynności. Chodzi o jak największe przystawania konkurencji mistrzostw do realnego życia i zadań faktycznie stających przed ratownikami medycznymi – tłumaczył Mariusz Gawroński z Zakładu Kwalifikowanej Pomocy Medycznej z Pracownią Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Zmagania odbywały się w pięciu konkurencjach, tak dziennych, jak i nocnych (m.in. zorganizowanej w Gimnazjum nr 7 oraz w Aqua i Arenie Lublin, a także dodatkowej.Związanej z zagrożeniem terrorystycznym), a zwycięskim okazał się zespół Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. Na szóstym miejscu uplasowali się ratownicy medyczni z SP ZOZ w Chełmie.TAK