Pogotowie nadal bez dyrektora

Zarząd Województwa Lubelskiego nadal nie powołał nowego dyrektora chełmskiego pogotowia. Podobno trwa spięcie w koalicji.

Konkurs na dyrektora pogotowia miał rozstrzygnąć się w piątek, 23 lutego. Z trójki kandydatów komisja konkursowa podobno miała wskazać ekonomistkę, rzekomo związaną z PSL. Jej nazwiska do czasu powołania Urząd Marszałkowski nie chce zdradzić. Przepaść miał Tomasz Kazimierczak, który kierował pogotowiem przez ostatnie sześć lat i który dzień przed rozwiązaniem umowy poszedł na zwolnienie lekarskie. Komisja rekomendowała nową kandydatkę, ale do dzisiaj zarząd województwa nie powołał jej na stanowisko. Beata Górka, rzecznik marszałka tłumaczyła, że zarząd ma na to 14 dni. Mimo to do 9 marca decyzji nie podjęto. W piątek rzecznik mówiła, że marszałek Sławomir Sosnowski był w zagranicznej delegacji i dlatego decyzja nie zapadła. Ale jednocześnie zarząd bez marszałka przedłużył Jakubowi Oleszkowi, zastępcy ds. medycznych pogotowia, pełnomocnictwa do kierowania stacją.
– Powołanie nowego dyrektora nastąpi na najbliższym posiedzeniu zarządu, czyli we wtorek, 13 marca – mówi Górka.
Sprawa ponoć jeszcze nie jest do końca rozstrzygnięta. Tomasz Kazimierczak złożył protest kwestionujący prace komisji. Czy może okazać się to pretekstem do pozostawienia w chełmskim pogotowiu status quo? Bogumił Fura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here