Pojechali do Afganistanu

Żołnierze z chełmskiego garnizonu wyjechali na misję do Afganistanu. Zabrali ze sobą flagę Chełma.

Chodzi o żołnierzy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej stacjonującej w Garnizonie Chełm. Wyjechali oni w ramach X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego na misję pod nazwą Resolute Support Mission w Afganistanie. Jakiś czas temu pisaliśmy w „Nowym Tygodniu” o bolesnych doświadczeniach chełmskich żołnierzy uczestniczących w afgańskiej misji o charakterze bojowym.

Ale od kilku lat misje w Afganistanie mają charakter doradczo – szkoleniowy. Zadania żołnierzy wchodzących w skład „X zmiany”, w tym chełmian, będą polegały na przygotowaniu dowództw afgańskich sił bezpieczeństwa i instytucji podległych MON i MSZ do samodzielnego kierowania oraz zarządzania swym krajem.

Zanim żołnierze z Garnizonu Chełm wyjechali na misję zostali uroczyście pożegnani w chełmskiej jednostce wojskowej przez rodziny, samorządowców, służby mundurowe i przedstawicieli różnych rodzajów sił zbrojnych. W czasie uroczystego apelu gen. bryg. Jan Wojno – dowódca 1 WBP oraz płk dypl. Robert Matysek – dowódca kontyngentu, podziękowali osobom, które zaangażowały się w proces szkolenia żołnierzy X zmiany PKW, wręczając im pamiątkowe tzw. ryngrafy. (mo, fot. MON)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here