Pokażą, jak założyć startup

Ponad 12 tysięcy uczniów weźmie udział w kolejnej edycji „Lekcji o Funduszach Europejskich”. Program umożliwia młodym m.in. założenie startupu bazującego na ich nowatorskim pomyśle. Akces do projektu zgłosiła chełmska „Budowlanka” i obie szkoły średnie z Włodawy.

W ramach projektu młodzież może skorzystać z bezpłatnych konsultacji, wsparcia mentorów, a także dostanie szansę na uzyskanie dotacji na rozwój przedsiębiorstwa. Między innymi o tym, jak FE wspierają rozwój innowacyjnej przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych dowiedzą się w trakcie „Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”, których cykl wystartował w Polsce Wschodniej na początku lutego. W naszym regionie swój akces do programu zgłosiły trzy placówki – Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych w Chełmie oraz dwie szkoły z Włodawy – Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące oraz I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki. Łącznie w akcji edukacyjnej udział weźmie 313 szkół z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego. W 500 lekcjach, prowadzonych przez 277 nauczycieli będzie uczestniczyć ponad 12400 uczniów.

– Często młodzi ludzie nie posiadają wystarczającej wiedzy i środków na rozpoczęcie działalności – mówi wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. – Dlatego trzeba stwarzać warunki, które im to zapewnią. Kompleksową pomoc młodym, przedsiębiorczym ludziom oferujemy m.in. w Programie Polska Wschodnia. W ramach kolejnej edycji „Lekcji o Funduszach Europejskich”, pokażemy młodzieży, że warto rozwijać i wcielać w życie swoje ambitne pomysły, bo mogą być sposobem na biznes, który poprawi jakość ich życia – zaznacza wiceminister. (bm)