Pokłonili się żołnierzom

W turnieju organizowanym przez Ognisko TKKF Omega i Szkołę Podstawową nr 52 na Orliku na Felinie udział wzięło aż dziewięć zespołów.

Już po raz 15. Ognisko TKKF Omega i Szkoła Podstawową nr 52 zorganizowały na Orliku na Felinie turniej piłki nożnej mający uhonorować nasze wojsko. W zawodach rozgrywanych 15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego, uczestniczyło aż dziewięć drużyn.


– I pomyśleć, że to już 15. turniej – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i główny organizator zawodów. – Przypomina mi się taka fajna historia związana organizacją pierwszego turnieju. Chciałem do zawodów zaprosić nasz lubelski garnizon, ale 15 sierpnia, rocznica „cudu nad Wisłą”, to była była wtedy jeszcze za świeża data obchodów Święta Wojska Polskiego.

Przypomnę, że kiedyś dniem obchodów był 12 października, w rocznicę walki pod Lenino. Dowódca Garnizonu Lublin odmówił nam współorganizacji. Pierwszy turniej odbył się w Pliszczynie, a w finale miejscowi Czarni pokonali Vrotcovię Lublin 3:2. Trzecie miejsce po serii rzutów karnych przypadło Zgromadzeniu Księży Sercanów – przypomina zawody sprzed 15. laty prezes Furman.

W tegorocznym turnieju rywalizacja toczyła się w dwóch grupach: młodszej (dzieci) oraz starszej (młodzież). W pierwszej najlepszą okazała się ekipa FC Maliki, która w finale pokonała Omegę Przyjaciele 4:2.

W drugiej grupie wygrał FC Tajfun, zwyciężając dopiero po rzutach karnych 6:5 Fury Lubartowskie. – Zwłaszcza finał w grupie starszej był niezwykle emocjonujący. Całe spotkanie prowadził zespół FC Tajfun, 2:0, 4:3, 6:3 by równo z gwizdkiem sędziów Kacper N.. wyrównał na 6:6. O pierwszym miejscu musiały rozstrzygnąć rzuty karne – relacjonuje prezes Furman, dodając:

– W składzie zespołu Fury Lubartowska grali znani młodzi zawodnicy z lubelskich klubów. „Mistrzu, chcemy uczcić to wielkie święto, ale nasi promotorzy, gdyby się o tym dowiedzieli, głowy by nam urwali, że tu graliśmy” – mówili mi po turnieju. „Szacunek dla Wojska Polskiego i dla ciebie za ten turniej” – powiedział jeden z nich – kończy prezes Zbigniew Furman. BAS

Wyniki
dzieci

FC Maliki – FC Czołg 6:2 * FC Maliki – Omega Przyjaciele 4:0 * FC Czołg – Omega Przyjaciele 1:3.

1. FC Maliki 6 10-2
2. Omega Przyjaciele 3 3-5
3. FC Czołg 0 3-9

o 1. miejsce: FC Maliki – Przyjaciele 4:2

najlepszy zawodnik: Remigiusz Chorembała (Omega Przyjaciele)

najlepszy strzelec: Konrad Gawęda (FC Maliki) – 5 bramek.

najlepszy bramkarz: Kajetan Pszczoła (FC Maliki)

młodzież

grupa A: Fury Lubartowska – FC Tajfun 3:4 * Fury Lubartowska – Fornal Team 7:1 * FC Tajfun – Fornal Team 9:0.

1. FC Tajfun 6 13-3
2. Fury Lubartowska 3 10-5
3. Fornal Team 0 1-16

grupa B: FC Wrońska – Omega Przyjaciele 1:2 * FC Wrońska – Fantastic Fire 2:3 * Omega Przyjaciele – Fantastic Fire 1:1.

1. Fantastic Fire 4 4-3
2. Omega Przyjaciele 4 3-2
3. FC Wrońska 0 3-5
o 1. miejsce: FC Tajfun – Fury Lubartowskie 6:6 (karne 6:5)
o 3. miejsce: Omega Przyjaciele – Fantastic Fire 2:1
o 5. miejsce: FC Wrońska – Fornal Team 3:1