Pokrzyżowali wójtowi szyki

Kolejna awantura na sesji rady gminy w Sawinie. Radni zdjęli z porządku obrad trzy projekty uchwał dotyczące złożenia wniosków do PROW o dofinansowanie budowy wodociągów w Czułczycach, Czułczycach Małych i Hredkowie. – O sprawie dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili, a dołączone do dokumentów plany rozwoju sołectw, to jakaś kpina. W Czułczycach Małych zaplanowano wydatki w wysokości 6 mln zł na boisko oraz ciąg pieszo-rowerowy, podczas gdy miejscowość liczy kilka domów – tłumaczy radny Wojciech Adamowicz.

Wójtowi gminy Sawin Dariuszowi Ćwirowi zaczyna palić się grunt pod nogami. Jego decyzje coraz częściej nie idą w parze z oczekiwaniami gminnych radnych. Tym bardziej to dziwne, bo w skład rady poza Ryszardem Skiminą, wchodzą osoby, które w wyborach kandydowały z komitetu Prawa i Sprawiedliwości, tego samego co obecny wójt. Przypomnijmy, że przed rokiem Dariusz Ćwir nieoczekiwanie nie dostał od rady gminy wotum zaufania. Radni nie podjęli uchwały. Sesje powoli zaczynają przypominać posiedzenia z ubiegłej kadencji, kiedy to wójt Ćwir nie miał większości w radzie gminy. Jak mieszkańcy pamiętają, nie było obrad, aby komuś nie puściły nerwy, a posiedzenia plenarne bardzo często kończyły się awanturami.

Do kolejnej zupełnie niepotrzebnej draki doszło w środę 29 kwietnia. W porządku obrad znalazły się trzy projekty uchwał związane ze złożeniem wniosków do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na dofinansowanie budowy sieci wodociągowej w trzech miejscowościach: Czułczycach, Czułczycach Małych i Hredkowie. Gmina liczy na pozyskanie prawie…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu PDF z 04.05.2020 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.