Pół Herberta w przebudowie

Drogowcy już zrobili podbudowę pod nową ścieżkę pieszo-rowerową

Trwa przebudowa ul. Herberta na odcinku od Zemborzyckiej do Dunikowskiego. W jej ramach zaplanowano wymianę nawierzchni jezdni, wykonanie asfaltowego ciągu pieszo-rowerowego, zatok autobusowych i miejsc postojowych. Prace realizuje PRD Lubartów S.A., które wygrało ogłoszony przez Zarząd Dróg i Mostów przetarg.

Oczekiwana przez mieszkańców inwestycja stała pod znakiem zapytania. Do ogłoszonego w czerwcu przetargu co prawda stanęły dwie firmy – PRD Lubartów i Strabag, ale pierwsza złożyła ofertę na przeszło 1,43 mln zł, a druga na 1,67 mln zł, kiedy urzędnicy zaplanowali wydać milion złotych. Ratusz zastanawiał się nad unieważnieniem postępowania, ale ostatecznie zdecydował się dołożyć brakującą do tańszej oferty kwoty. Roboty już trwają.

– Wykonawca, firma PRD Lubartów, na zrealizowanie wszystkich prac będzie miała 4 miesiące od dnia podpisania umowy, co nastąpiło 27 lipca br. Koszt inwestycji wyniesie ponad 1,4 mln zł brutto – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Obecnie wykonywany jest ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie ulicy. Drogowcy rozebrali już dotychczasową nawierzchnię chodnika, ustawili obrzeża oraz wykonali korytowanie i podbudowę pod mieszankę bitumiczną. Drogowcy przygotowują się także do frezowania jezdni oraz dalszych prac rozbiórkowo-brukarskich. Zdaniem urzędników termin końcowy realizacji zadania na ten moment nie jest zagrożony.

Okoliczni mieszkańcy mają nadzieję, że w przyszłym roku podobna przebudowa obejmie drugą część ulicy Herberta, tj. odcinek od skrzyżowania z ul. Dunikowskiego do skrzyżowania z ul. Budowlaną, a także przylegający do ul. Herberta odcinek ul. Dunikowskiego. Urzędnicy nie przesądzają jeszcze czy w przyszłorocznym budżecie uda się zabezpieczyć niezbędne na ten cel środki finansowe.

– Możliwość dalszych prac na ul. Herberta poprzez przebudowę drugiej połowy tej drogi, będzie rozpatrywana przy projekcie budżetu na 2022 rok i uzależniona od środków finansowych, jakimi będzie dysponować miasto – mówi J. Góźdź z lubelskiego magistratu.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here