Połączeni ideą olimpizmu

Uroczystość otwarcia 11. Ogólnopolskiego Zajazdu Szkół Olimpijczyków Polskich

Młodzież z całej Polski zjechała w czwartek do Lublina, by uczestniczyć w XI Zjeździe Szkół im. Olimpijczyków Polskich. Gospodarzem trzydniowego spotkania, któremu towarzyszyła sportowa rywalizacja i dobra zabawa, była Szkoła Podstawowa nr 23 przy ul. Podzamcze, która w ubiegłym roku obchodziła swoje 100-lecie, a od 2002 r. nosi imię Olimpijczyków Polskich.


Szkoła już po raz drugi zorganizowała ogólnopolski zjazd, na który tym razem przyjechali reprezentanci siedmiu szkół: z Lęborka i z Kwakowa koło Słupska (woj. pomorskie), Świecia (woj. kujawsko-pomorskie), Sulęcina (woj. lubuskie), Grodziska i Konina (woj. wielkopolskie) oraz Miłocina, oddalonego o niespełna 20 kilometrów od Lublina.

– 11. Ogólnopolski Zajazd Szkół Olimpijczyków Polskich w naszym pięknym regionie, mieście i szkole jest czasem spotkania ludzi głęboko zakorzenionych w ideach olimpizmu, radości z wysiłku fizycznego i zdrowej rywalizacji. Jest to zatem czas zarówno rozgrywek sportowych, jak i poznawania siebie, swoich kolegów, koleżanek, zacieśniania więzów między naszymi szkołami i mam nadzieję zachętą do odwiedzania naszego regionu i miasta w przyszłości.

Wyrażam wielką radość, jednocześnie dziękuję za waszą obecność, drodzy dyrektorzy, nauczyciele i przede wszystkim wy, młodzi sportowcy, uczniowie naszych szkół podstawowych, którzy przez najbliższe dni zmierzycie się ze sobą, ze swoją siłą, ale i słabościami w konkurencjach sportowych tych na poważnie i tych na wesoło – mówił do uczestników zjazdu podczas uroczystego otwarcia Kamil Dąbrowski, dyrektor SP 23.

Podczas zjazdu uczniowie rywalizowali między innymi w biegu na dystansie 1000 m i na ściance wspinaczkowej, a także w grze w… piłkarzyki i rodeo z bykiem.

Młodzież miała okazję także odwiedzić lubelskie obiekty – Aqua Lublin i Arenę Lublin, a także spotkać się z lubelskimi olimpijczykami: sprinterem Leszkiem Duneckim, srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich z Moskwy z 1980 roku w sztafecie 4×100 m, pływakami Mariuszem Siembidą i Konradem Czerniakiem, a także trenerem Sławomirem Pliszką, szkoleniowcem pływaczki Pauliny Barzyckiej, czwartej zawodniczki IO w Atenach w 2004 roku. KB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here