Polecą głowy?

Szykują się kolejne zmiany w ścisłym kierownictwie chełmskiego magistratu. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, w najbliższym czasie ze stanowiskami mają pożegnać się pierwsza zastępca prezydenta Agnieszka Kruk i sekretarz miasta Małgorzata Grzegorczuk. Kruk najprawdopodobniej pójdzie do pracy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, zaś Grzegorczuk – do jednej z miejskich spółek.

Choć Jakub Banaszek zarządza Chełmem od niespełna roku, w tym czasie zdążył już mieć czterech zastępców. Tak częstych zmian wiceprezydentów w mieście nigdy nie było. Prezydent najwyraźniej szuka do współpracy osób o dużej samorządowej wiedzy, ale również kreatywnych, decyzyjnych i radzących sobie z zarządzaniem.

Na początku kadencji zastępcami prezydenta zostali Artur Juszczak i Andrzej Kosiniec. Pierwszy posadę utrzymał do kwietnia br., drugi natomiast został odwołany z końcem sierpnia br. Juszczaka zastąpiła Agnieszka Kruk, wcześniej skarbnik miasta, natomiast na miejsce Kosińca Jakub Banaszek nie tak dawno, bo 31 października br., powołał Daniela Domoradzkiego, dotychczasowego dyrektora Gabinetu Prezydenta Miasta.

Jak ustaliliśmy nieoficjalnie, to nie koniec kadrowych zmian w ścisłym kierownictwie chełmskiego magistratu. W najbliższym czasie ze stanowiskiem pierwszego wiceprezydenta Chełma ma pożegnać się Agnieszka Kruk. Wiele wskazuje na to, że trafi ona do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, gdzie członkiem zarządu jest Zdzisław Szwed, z którym Kruk współpracowała w Lubelskim Zarządzie Obsługi Przejść Granicznych. W podległej wojewodzie lubelskiemu jednostce była zatrudniona w charakterze głównej księgowej, Szwed pełnił tam funkcję dyrektora Zarządu.

Kto mógłby zastąpić Agnieszkę Kruk w fotelu wiceprezydenta Chełma, w przypadku ewentualnego jej odwołania? Dziś trudno wskazać następcę, bo „ławka” kandydatów w chełmskich strukturach Prawa i Sprawiedliwości, choć jest dość długa, to jednak mało doświadczona w samorządowej batalii. Niewykluczone, że Jakub Banaszek zechce postawić na któregoś z urzędników z magistratu, powołanych przez niego na kierownicze stanowiska, lub też przez jakiś pozostać tylko z jednym zastępcą. Są też głosy o kandydatach z zewnątrz, niezwiązanych dotąd z Prawem i Sprawiedliwością.

Nie tylko Agnieszka Kruk ma stracić stanowisko w ratuszu. Podobno niemal przesądzone jest odwołanie z funkcji sekretarz miasta Małgorzaty Grzegorczuk. Ona sama ma przejść do jednej z miejskich spółek. Jedną z osób typowanych na sekretarza jest Radosław Wnuk, od stycznia br. dyrektor Departamentu Geodezji, Kartografii, Nieruchomości, Architektury i Budownictwa w urzędzie. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here