Policja ostrzega przed gorączką zakupów

Przedświąteczny zakupowy szał, pośpiech i roztargnienie to idealne okoliczności dla przestępców, którzy korzystając z naszej nieuwagi, będą próbowali skusić nas na „tańsze zakupy” lub używając manipulacji, pozyskają od nas dane poufne, przy użyciu których dokonają transakcji „w naszym imieniu”.


– Dlatego powinniśmy szczególnie uważać na: oszukańcze witryny sklepowe podszywające się pod legalnie działających przedsiębiorców. Rolą ich jest wyłudzenie danych uwierzytelniających, które w dalszym kroku zostaną wykorzystane do bezprawnego logowania się do bankowości internetowej lub przeprowadzenia transakcji internetowej przy użyciu kart płatniczych – ostrzega komisarz Andrzej Fijołek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

– Należy uważać również na fałszywe sklepy internetowe, które proponują atrakcyjny towar po jeszcze bardziej atrakcyjnej cenie. Powinniśmy zachować czujność również przy sprzedaży rzeczy zalegających w szafach, by nie ulec manipulacji i nie przekazać oszustom danych własnej karty płatniczej lub poufnych danych do logowania się w bankowości elektronicznej. – W okresie przedświątecznym rekomendujemy zachowanie najwyższej ostrożności – dodaje komisarz Fijołek. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here