Policjanci będą łowić

Już w najbliższy weekend (26,27 maja) policjanci z całego województwa przyjadą do Włodawy, by wziąć udział w 9. edycji Zawodów Wędkarskich o Puchar Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. Podzielona na dwa dni rywalizacja rozegrana będzie w kategorii spinningu i w feederze.

To będzie już 9. edycja Drużynowych Zawodów Wędkarskich o Puchar Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie. Jak mówi jeden z organizatorów imprezy, mł. asp. Sebastian Czaus, swój akces do rywalizacji zgłosiły praktycznie wszystkie komendy z garnizonu lubelskiego, wystawiając trzyosobowe drużyny. – Zawody tradycyjnie będą podzielone na dwie jednodniowe tury – mówi Czaus.

– Sobota to rywalizacja w feederze na Jeziorze Glinki, w niedzielę zaś areną zmagań będzie Jezioro Białe, w którym policjanci-wędkarze będą ze spinningiem szukać drapieżników. Impreza nie ma charakteru totalnej rywalizacji. Ma propagować miłą atmosferę poza pracą oraz luźny odpoczynek na łonie przyrody. Wyniki są w tym przypadku sprawą drugorzędną – dodaje Czaus. Organizatorami zawodów są: Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego i Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów we Włodawie. (bm)