Policjanci drogówki pierwsi ruszyli w żywioł

Policjanci z lubelskiej drogówki nie zważali na niebezpieczeństwo i ruszyli na pomoc mieszkańcom objętego pożarem bloku przy ul. Szpinalskiego. Usłyszeli w radiostacji, że w mieszkaniu, z którego buchały płomienie ognia znajduje się kobieta z małym dzieckiem.

Alarm o pożarze w bloku przy ul. Szpinalskiego służby ratunkowe otrzymały w miniony poniedziałek, 25 października około godz. 23. Oficer dyżurny policji od razu skierował na miejsce najbliższe patrole.

– Jako pierwsi na miejsce dotarli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie. Policjanci, widząc duże zadymienie, mogące zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców od razu przystąpili do akcji ratunkowej. Mundurowi jeszcze przed przybyciem innych służb zaczęli wyprowadzać z klatki schodowej mieszkańców. Łącznie ewakuowano około 50 osób. Z objawami podtrucia czadem dwie osoby zostały przewiezione do szpitala – relacjonuje komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Mieszkańcu po oddymieniu wrócili do swoich domów. Trwa wyjaśnianie przyczyn powstania pożaru. Ogień najprawdopodobniej pojawił się najpierw na jednym z balkonów.
(j)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here