Policjanci witają pluszakami

Lubelscy policjanci włączyli się w akcję „Pluszowy Miś dla dziecka z Ukrainy”

Lubelscy funkcjonariusze z KWP i KMP włączyli się w akcję „Pluszowy Miś dla dziecka z Ukrainy”. Dzięki wsparciu Magdaleny Stanisz, która jest koordynatorką i pomysłodawczynią projektu, mundurowi otrzymali kilkaset pluszowych zabawek. Od minionego poniedziałku rozdawali maskotki najmłodszym, podczas kontroli drogowych, na dworcach, a także na parkingach, gdzie zatrzymują się odpocząć uchodźcy. Do małych Ukraińców wyruszyła też sierżant Alicja z sierżantem Poli.


– Policjanci, wykonując ten drobny gest, mają nadzieję, że najmłodsi, choć na chwilę będą mogli zapomnieć o koszmarze wojny, od której uciekają ich rodziny. Przekazane dotychczas maskotki u wielu dzieci spowodowały uśmiech na twarzy i pozwoliły zapomnieć o przykrych wydarzeniach – mówi komisarz Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin.

A w minioną środę dzieci z Ukrainy, przebywające w punktach noclegowych na terenie Lublina, odwiedził sierżant Poli i sierżant Alicja. Wizyta policyjnych maskotek wywołała wiele uśmiechu i radości wśród najmłodszych. Dodatkowo podczas spotkania policjanci i pracownicy komendy rozdawali odblaski, pluszowe maskotki i przypominali o zasadach bezpieczeństwa.

– W trudnym czasie wojny na Ukrainie to właśnie dzieci potrzebują szczególnej uwagi i wsparcia. Zmęczone wielogodzinną podróżą i złymi wspomnieniami związanymi z atakami, wymagają spokoju i gwarancji bezpieczeństwa. Maluchy bardzo tęsknią za domem, przyjaciółmi oraz rodziną, która nie mogła przyjechać do Polski – dodaje komisarz Kamil Gołębiowski. – Aby chociaż na chwilę oderwać dzieci od złych wspomnień i umilić im pobyt w tymczasowym miejscu schronienia, funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie postanowili zrobić im niespodziankę.

(l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here