Policjantka nieźle pedałuje

Iwona Panas (pierwsza z prawej)

To się nazywa mieć pasję! Policjantka z chełmskiej komendy, która w tym roku zdobyła dwukrotnie tytuł mistrzyni Polski policjantek w zawodach triathlonowych, teraz zgarnęła brązowy medal w kolarskim Tour de Pologne Amatorów.

Tour de Pologne to największa impreza kolarska w Polsce, obok której równolegle od 10 lat rozgrywany jest cieszący się takim samym prestiżem Tour de Pologne Amatorów. W tym roku w Bukowinie Tatrzańskiej do rywalizacji na dystansie ponad 60 km stanęło kilka tysięcy zawodniczek i zawodników, a wśród nich policjantki i policjanci z całego kraju, w tym funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

A to dlatego, że obok klasyfikacji generalnej od 3 lat rozgrywane są tam także Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji.

Wyścig o tytuł Mistrza Polski Policji nie był łatwy, poziom zawodników wysoki, a trasa biegła krętymi drogami, z wieloma trudnymi podjazdami, w tym słynną Ścianą Bukowina. Spośród 85 policjantów i pracowników, którzy dotarli na metę i ukończyli wyścig, reprezentujący chełmską komendę zajęli wysokie miejsca. Asp. szt. Wojciech Mróz uplasował się na 37. pozycji, a Zbigniew Kraska zajął 47. miejsce wśród policjantów i pracowników policji.

Panowie pokazali, że mają siłę w nogach, ale prawdziwa klasę w swojej kategorii pokazała ich koleżanka, asp. Iwona Panas. Znana z zamiłowania do pływania (i licznych sukcesów) policjantka z Chełma zajęła 3. miejsce, otrzymując puchar z rąk gen. insp. Jarosława Szymczyka. Z kolei w klasyfikacji generalnej kobiet uplasowała się na 27. miejscu. (pc)