Politechnika Lubelska w prestiżowym rankingu QS

19 polskich uczelni znalazło się wśród najlepszych na świecie w najnowszej edycji prestiżowego QS World University Rankings 2022. Na liście rankingowej w przedziale 1001-1200 (na 1300 uczelni) uplasowała się Politechnika Lubelska.


Politechnika Lubelska jest jedyną uczelnią z Lublina, która znajduje się w tegorocznym zestawieniu. Oprócz niej jeszcze trzy uczelnie zostały sklasyfikowane po raz pierwszy w rankingu w przedziale 1001-1200. Są to: Uniwersytet w Białymstoku, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Co zdecydowało o umieszczeniu lubelskiej uczelni na tej liście? Dla PL najlepiej ocenianymi wskaźnikami były: stosunek liczby wykładowców do liczby studentów oraz liczba zagranicznych studentów.

QS World University Rankings to jeden z najbardziej prestiżowych zestawień uczelni na świecie. Ocenia szkoły wyższe przez pryzmat takich wskaźników: reputacji w środowisku akademickim, reputacji wśród pracodawców, stosunku liczby wykładowców do liczby studentów, znormalizowanej liczby cytowań, zagranicznych wykładowców, zagranicznych studentów. QS World University Rankings przygotowuje brytyjska firma Quacquarelli Symonds, która wydaje publikacje poświęcone edukacji i studiowaniu za granicą. MG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here