Pomagała innym, teraz ona potrzebuje pomocy

– Jola jeszcze nie tak dawno sama robiła wszystko, żeby pomóc innym. Teraz nasza kolej pomóc jej – mówią działacze Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie. U Jolanty Kramek z gminy Chełm, ich przyjaciółki i sekretarz „Przytuliska” zdiagnozowano nowotwór złośliwy. Dotąd to ona angażowała się w ratowanie innych, a teraz sama potrzebuje wsparcia.

Działalność blisko 60 społeczników Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” w Chełmie przybliżaliśmy naszym Czytelnikom w tegoroczne wakacje. Każdemu z nich przyświeca jeden cel – pomóc ludziom w potrzebie, chorym oraz takim, których spotkało nieszczęście. W tej niezwykłej grupie ludzi „z sercem na dłoni” jest pani Jolanta Kramek: 43-letnia mieszkanka gminy Chełm, mama trójki dzieci, sekretarz „Przytuliska”. Jej przyjaciele ze stowarzyszenia poinformowali, że u Joli zdiagnozowano nowotwór złośliwy – olbrzymi guz prawej półkuli mózgu okolicy czołowej naciekający struktury głębokie. Ostateczne rozpoznanie brzmi: glejak wielopostaciowy IDH. Jola przeszła już operację, ale podstępna choroba wymaga dalszego badania i leczenia.

– Nanoterapia, immunoterapia oraz kolejne terapie zmiennym polem magnetycznym to niezwykle kosztowne leczenie, dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie – piszą w swoim apelu działacze stowarzyszenia „Przytulisko”, którzy zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na leczenie swojej przyjaciółki.

– Jola jest w naszym stowarzyszeniu prawie od początku jego istnienia, zawsze uśmiechnięta, radosna, z mnóstwem pomysłów na to, jak pomóc potrzebującym – mówi pani Aneta z „Przytuliska”. – Wspierała ze wszystkich sił każdego, kto tego potrzebował. Dla niej nigdy nie było rzeczy niemożliwych. Słowa „to się nie da” nie istniały w słowniku Joli. Od lat aktywnie działała, a teraz znalazła się po tej drugiej stronie i to ona potrzebuje naszej pomocy. Zrobimy wszystko, aby ją wesprzeć i innych także prosimy o to wsparcie.

Stowarzyszenie „Przytulisko” udostępniło rachunek bankowy, na który można przekazywać wsparcie finansowe na leczenie Joli: Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Potrzebujących PRZYTULISKO w Chełmie: 28 2030 0045 1110 0000 0277 8360 z dopiskiem „dla Joli Kramek”.

Wierzymy, że nasi Czytelnicy również nie pozostaną obojętni i włączą się w pomoc osobie, która tyle lat społecznie, bezinteresownie ratowała innych. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here