Pomoc dla uzależnionych i ich rodzin

Od kilku tygodni działa punkt konsultacyjny przy Ośrodku Pomocy Osobom Uzależnionym w Chełmie. Na tych, którzy zmagają się z alkoholizmem, a także ich bliskich czekają tam z pomocą fachowcy.

Choć większość osób wciąż używa utartej nazwy „izba wytrzeźwień”, to placówka ta funkcjonuje już od dłuższego czasu pod szyldem Ośrodek Pomocy Osobom Uzależnionym w Chełmie (niezmiennie znajduje się przy ul. Reformackiej 24).

Nie jest to już tylko typowa „wytrzeźwiałka”, gdzie mężczyźni pod wpływem alkoholu przywożeni są, aby doszli do siebie. Krzysztofowi Gocałowi, dyrektorowi Ośrodka Pomocy Osobom Uzależnionym w Chełmie, zależy, aby placówka niosła kompleksowe wsparcie, tak, aby podopieczni, którzy tam trafiają, wychodzili z nałogu. W tym celu 15 sierpnia br. w ośrodku uruchomiono punkt konsultacyjny. Działa dwa dni w tygodniu: we wtorki i soboty w godz. 14.00 – 16.00.

– W tym czasie osoby uzależnione, ale także ich bliscy szukający pomocy, mogą skorzystać z porady doświadczonego lekarza psychiatry Krzysztofa Włocha, a także z porady prawnej – mówi dyrektor Gocał. – Chcemy, aby nasz ośrodek był miejscem, w którym osoby zmagające się z uzależnieniem lub ich bliscy mogli dostać fachowe wsparcie i wskazówki. Chodzi o to, aby poza udzieleniem im doraźnej pomocy podjąć także działania, które mogą zmienić ich życie na lepsze.

Działalność punktu konsultacyjnego finansowana jest przez miasto z puli pieniędzy przeznaczanych na profilaktykę i przeciwdziałanie alkoholizmowi. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here