Pomoc jedzie do potrzebujących

9 i 10 grudnia miał miejsce finał akcji „Szlachetna Paczka”. Wolontariusze przekazali pomoc przygotowaną przez darczyńców dwudziestu tysiącom rodzin z całej Polski. W naszym regionie otrzyma ją 1126 rodzin.


Lubelski sztab Szlachetnej Paczki miał pełne ręce roboty. Przez dwa dni z magazynu, który zlokalizowany był w gmachu głównym KUL, wyruszyło mnóstwo samochodów z darami i kolorowymi paczkami, które trafią do potrzebujących rodzin. XVII edycja tej szlachetnej akcji to unikalny w skali światowej program precyzyjnej, konkretnej i mądrej pomocy rodzinom w potrzebie, zorganizowany na tak dużą skalę. To oryginalny polski pomysł. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej zorganizowanych projektów społecznych w Polsce. Działa od 2001 roku i co roku łączy dziesiątki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i rodzin w potrzebie. Pomaga tym, którzy znaleźli się w niezawinionej biedzie.
Po szczegółowej rekrutacji dary, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, trafiają do potrzebujących. Są to bardzo konkretne, nieraz bardzo banalne przedmioty: nowe łóżko, zimowe buty dla dziecka, zapas maści i kremów, domowa chemia czy piecyk elektryczny do łazienki, żeby wreszcie umyć się w ciepłej wodzie. W tym roku paczki przygotowali także nasi sportowcy – m.in. piłkarze reprezentacji Polski z Robertem Lewandowskim i trenerem Adamem Nawałką na czele czy lubelskie sportsmenki piłkarki z MKS Lublin. W całym województwie lubelskim pomoc trafiła do ponad 1126 rodzin. Średnia wartość paczki to 2986 złotych. Jedną paczkę dla potrzebującej rodziny przygotowują wspólnie nawet 52 osoby. (EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here