Pomogli chorej Hani

Jakiś czas temu pisaliśmy w „Nowym Tygodniu” o zbiórce na rzecz 3-letniej Hani Oleszczuk, cierpiącej na mózgowe porażenie dziecięce. Jej mama, Wioletta Oleszczuk z Wojsławic, również cierpi na niedowład kończyn dolnych i porusza się na wózku inwalidzkim.

Obie wymagają kosztownej rehabilitacji. Działacze ze Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” z Chełma, a także wiele ludzi dobrego serca zaangażowało się w zbiórkę, aby wesprzeć rodzinę finansowo. Na Jarmarku Wojsławickim podsumowano akcję charytatywną na rzecz 3-letniej Hani. Zebrano 20 424 zł. Kwotę tę uzyskano ze zbiórki do puszek, aukcji internetowej oraz z organizowanych kiermaszy.

– Wielkie podziękowania dla wszystkich ludzi dobrej woli – darczyńców, kupujących, wolontariuszy – którzy zaangażowali się w tę akcję pomocy – mówią w chełmskim stowarzyszeniu „Przytulisko”. – W pracy społecznej i charytatywnej bardzo ważne jest, aby działać wspólnie nawzajem się wspierając. Wtedy można mówić o sukcesie.

Osoby, które szczególnie zaangażowały się w akcję charytatywną na wniosek stowarzyszenia „Przytulisko” zostały odznaczone przez Towarzystwo Przyjaciół Dziecka odznaką „Przyjaciel Dziecka”. Wyróżnienia te otrzymali: Henryk Gołębiowski – wójt gminy Wojsławice, Agnieszka Matwiejczuk, Katarzyna Czub, Ewelina Jabłońska, Mateusz Kliszcz. Z kolei dyplom „Przyjaciel Dziecka” otrzymali: Wiesława i Marek Kudach oraz Monika i Rafał Kargol. mo)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here