Pomóż sobie

Katolicka Grupa „Zaufaj” organizuje spotkania dla osób zmagających się z różnego rodzaju nałogami, problemami rodzinnymi, czy też sfery duchowej. Spotkania dla kobiet organizowane są w środy o godz. 16.00, a dla mężczyzn w soboty o godz. 18.00.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Ośrodka Pomocy Osobom Uzależnionym przy ul. Reformackiej 24 w Chełmie. Zajęcia prowadzą Małgorzata Szymańska i Krystian Gumienny (historię jego przemiany opisywaliśmy wiosną br. w „Nowym Tygodniu”).
– Pomagamy powrócić osobom borykającymi się z różnego rodzaju problemami życiowymi, uzależnieniami do normalnego społeczeństwa: trzeźwego i pracującego – mówi M. Szymańska.

– Współpracujemy z różnymi instytucjami, organizujemy pomoc materialną, w tym paczki dla osób potrzebujących. Mamy na koncie pierwsze sukcesy. Pan Piotr po kilku spotkaniach grupy dla mężczyzn, zdecydował się podjąć leczenie odwykowe. Przyświeca nam hasło: Chcesz zmienić coś w swoim życiu, to przyjdź i zaufaj.

Krzysztof Gocał, dyrektor Ośrodka Pomocy Osobom Uzależnionym w Chełmie (dawna izba wytrzeźwień), mówi, że zajęcia grupy „Zaufaj” cieszą się dużą popularnością.
– Kierujemy na te zajęcia naszych podopiecznych, dzięki czemu rozszerzyliśmy formy wsparcia – mówi dyrektor Gocał. (rad)