Ponad 2 miliony na uliczkę

Znamy firmę, która zajmie się budową ulicy Biskupińskiej (boczna Gnieźnieńskiej), która do tej pory nie została utwardzona. Zarząd Dróg i Mostów rozstrzygnął przetarg w tej sprawie. Okoliczni mieszkańcy nie popadają jednak w hurraoptymizm.


Na realizację inwestycji urzędnicy zamierzali maksymalnie przeznaczyć około 2,6 mln złotych brutto. Najtańszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa (ok. 2,1 mln złotych) i właśnie ta firma zwyciężyła. – Wykonawca spełnia wszystkie warunki udziału w postępowaniu, a jego oferta nie podlega odrzuceniu i jest najkorzystniejsza pod względem przyjętych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia kryteriów oceny ofert – czytamy w uzasadnieniu decyzji wydanej przez Zarząd Dróg i Mostów.

Pozostałe oferty były bowiem droższe. Około 2,4 mln złotych życzyły sobie pruszkowski Strabag i spółka WOD-BUD z Kraśnika. Prawie 2,5 mln złotych zażyczyło sobie konsorcjum, złożone z firm PBI Infrastruktura i PBI WMB. Najwięcej, bo ok. 2,9 mln złotych, chciało konsorcjum złożone z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów oraz spółki Altor z Mińska Mazowieckiego.

Na rozpoczęcie inwestycji od lat czekają mieszkańcy ulicy Biskupińskiej. Na razie nie popadają w hurraoptymizm. – Odzyskujemy nadzieję na normalne życie, ale nie chcemy zapeszać. Dużo będzie zależeć od faktycznego harmonogramu prac. Poczekamy na efekty – mówi Mateusz Haberek, jeden z okolicznych mieszkańców.

Plan robót na ulicy Biskupińskiej obejmuje m.in.: budowę jezdni, przebudowę oświetlenia drogowego, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę skrzyżowań, budowę i przebudowę zjazdów na posesje, budowę i przebudowę chodników, budowę miejsc parkingowych czy nasadzenia zieleni. Zamówienie obejmuje też drugą część, która ma polegać m.in. na „wykonaniu sieci wodociągowej wraz z przyłączami”. Roboty na ulicy Biskupińskiej mają się zakończyć najpóźniej 31 maja 2021 roku. Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here