Pontonem do Skryhiczyna

(25 maja) Pogranicznicy z placówki SG w Skryhiczynie dostali cynk od służb granicznych Ukrainy o płynącej w ich stronę kontrabandzie.

– Funkcjonariusze ujawnili na rzece granicznej Bug łódź pontonową wypełnioną nielegalnymi papierosami. Kontrabanda została porzucona przez przemytników, którzy nie zdołali przeprawić się z nią na polską stronę rzeki. Papierosy w łodzi były spakowane w pakiety po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w foliowe worki. Kolejnym etapem nieudanego przemytu, po dotarciu na brzeg, miało być przeładowanie ich do samochodu i wywiezienie w głąb kraju. W sumie na miejscu zabezpieczono 8 tysięcy paczek papierosów o wartości prawie 120 tysięcy złotych – informuje por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

– Służby graniczne Ukrainy przekazały informację, iż po swej stronie zatrzymały trzy osoby, które prawdopodobnie były zaangażowane w próbę przemytu. W sprawie wszczęto również postępowanie przygotowawcze prowadzone przez NOSG. Obecnie trwa ustalanie pozostałych osób, które mogły brać udział w tym procederze – dodaje porucznik SG. (pc)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here