Poprawiają Racławickie

Przebudowa Alei Racławickich wraz z ul. Lipową i Poniatowskiego trwała od kwietnia 2020 roku do sierpnia 2021 roku. Kosztowała ponad 100 mln zł, z czego 85% stanowiło unijne dofinansowanie. Wykonawcą prac było konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów oraz Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lublina

Planistom i drogowcom pracującym przy największej w ostatnich latach inwestycji drogowej w Lublinie – przebudowie Alei Racławickich wraz z ulicami Lipową i Poniatowskiego – nie udało się, co zrozumiałe, wszystkiego przewidzieć i zrobić idealnie. Najpilniejsze poprawki już zostały zrealizowane, a na dniach zostaną wykonane kolejne.

O przeróbkach, jakich oczekują mieszkańcy i pracach, jakie urzędnicy chcą jeszcze zlecić drogowcom w ramach tzw. robót dodatkowych lub poprawek wykonawczych w rejonie przebudowanych Alei Racławickich, ul. Lipowej i ul. Poniatowskiego informowaliśmy przed miesiącem. W najbliższym czasie mają być one sfinalizowane. Już zostały zamontowane nowe poręcze przy odnowionych schodach prowadzących do budynków przy Al. Racławickich 22 oraz 24. Na ich brak mocno narzekali okoliczni mieszkańcy. Odbyła się także korekta montażu części opraw oświetleniowych w stylizowanych latarniach typu pastorał wzdłuż ul. Lipowej, których błędny montaż powodował nierównomierne oświetlenie drogi. Poprawiono też wyremontowany jesienią w ramach robót dodatkowych mur oporowy wzdłuż al. Długosza.

Kolejne prace w tym rejonie zostały już zlecone do realizacji przez Zarząd Dróg i Mostów. –Do połowy kwietnia zaplanowano m. in. usunięcie zbędnych barierek przy skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego z ul. Popiełuszki i przy Al. Racławickich, przebrukowanie zapadniętych schodów (pierwotnie nieobjętych remontem) prowadzących od Al. Racławickich do ul. Poniatowskiego czy uzupełnienie zniszczonej poręczy przy schodach przy wlocie ul. Spadochroniarzy do Al. Racławickich – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W późniejszym terminie skorygowane zostanie dodatkowo oznakowanie zatok parkingowych na drodze serwisowej wzdłuż ul. Poniatowskiego (zostało pierwotnie wykonane jak dla ulicy jednokierunkowej – przyp. aut.) oraz włączenia ul. Puławskiej do Al. Racławickich, gdzie znak A-7 „ustąp pierwszeństwa” został postawiony w miejscu niewidocznym dla kierowców.

– Projekt zmiany stałej organizacji ruchu na drogę serwisową ul. Poniatowskiego został wykonany. Jego realizacja będzie możliwa po zapewnieniu środków. Projekt na zmianę lokalizacji znaku A-7 na ul. Puławskiej jest w trakcie opracowania – dodaje Justyna Góźdź. Marek Kościuk

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here