Poprawili „od oka”?

Na chodniku na przechodniów wciąż czyhają takie pułapki. Wkrótce ma się to zmienić…

Tak uważa nasz Czytelnik wskazując na sposób naprawy przez miejskie służby chodnika przy ul. Północnej. – To były tylko doraźne, podjęte niezwłocznie, naprawy dotyczące usunięcia najbardziej niebezpiecznych miejsc. W planach są kolejne prace, obejmujące wymianę nawierzchni fragmentu chodnika i przeprowadzenie naprawy pozostałej jego części – uspokajają urzędnicy.


O fatalnym stanie chodnika wzdłuż ul. Północnej, zwłaszcza na odcinku między ul. Kosmowskiej, a łącznicą węzła Poniatowskiego, pisaliśmy w czerwcu tego roku. Uwagę na problem zwrócił pan Robert, wskazując, że ten odcinek chodnika przypomina prawdziwy tor przeszkód, na którym można sobie połamać nogi. – Stare i krzywe płytki chodnikowe są w wielu miejscach pozapadane lub ruchome, w trzech miejscach na środku wąskiej nawierzchni „straszą” dziury po wyciętych przed laty drzewach, a w kilku miejscach dodatkowo wystają ostre kawałki metalu po usuniętym słupku przystankowym, czy koszu na śmieci – wskazywał pan Robert, a to, że nie przesadza, potwierdziło się podczas naszej wizyty na miejscu.

Sprawę przekazaliśmy urzędnikom, a oni obiecali nam przeprowadzić wizję lokalną i jeśli okaże się, że uszkodzenia są naprawdę tak poważne, wysłać ekipę drogowców, by je naprawiła. – Faktycznie pojawili się robotnicy i te największe mankamenty, na które bezpośrednio wskazałem, zostały poprawione. Chodnik posiada jednak jeszcze inne zapadliska wymagające interwencji. Zresztą część napraw wymaga poprawy, gdyż płytki są obluzowane i ruchome – napisał do nas w ubiegłym tygodniu pan Robert.

Okazuje się, że urząd nie zamierza poprzestać na tym co zostało zrobione i w planach jest wymiana nawierzchni pokaźnego fragmentu chodnika i remont ubytków i uszkodzeń, na odcinku, na którego wymianę nie wystarczy pieniędzy.

– Remont prowadzony będzie ze środków Rady Dzielnicy Czechów Południowy. Inwestycja jest na etapie przygotowywania formalności i przetargu, i biorąc pod uwagę czas potrzebny na jego przeprowadzenie, prace związane z wymianą nawierzchni prawdopodobnie rozpoczną się po wakacjach i w tym samym czasie wykonane zostaną naprawy cząstkowe na pozostałym odcinku – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here